Кројф: Реал е преголем за да го толерира Мурињо

3 мај, 20110
johan-cruyff_968896

Жозе Мурињо ја избегна вчерашната прес-конференција со новинарите и го испрати својот помошник, Аитор Каранка.
“Ќе играме поофанзивно отколку на првиот натпревар, што е и логично со фактот што мораме да постигнеме два погодока. Не сме предадени сите веруваме дека можеме да ја стигнеме предноста на Барселона” изјави Каранка.
“Мора да постигнеме гол во првото полувреме, а потоа се е можно. Ако не успееме мораме да покажеме гордост” додаде Кака.
Тренерот на Барселона Пеп Гвардиола порача дека нема општање. “Саботниот пораз од Сосиедад покажа дека можеме да загубиме од секој”.
Поранешниот тренер на Барселона Јохан Кројф во колумна за еден холандски весник повторно ‘плукаше’ по Жозе Мурињо. “Мислам дека Реал е преголем клуб за да ги толерира испадите на Мурињо. Но треба да се напомене дека и Гвардиола претера пред првиот натпревар” смета Кројф.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi