Кучето со најдолги уши

18 август, 20110
kuce

Се сеќавате на слаткото слонче Дамбо од Disney кој имаше толку големи уши што можеше да лета? Ви го претставуваме кучето Tigger, кое мора да му е роднина на Дамбо.

Неодамна Tigger беше запишан во Гинисовата книга на рекорди како сопственик на најголемите кучешки уши на светот. Неговото десно уво е долго 34.9 сантиметри, а левото 34.2 сантиметри.

Tigger и припаѓа на расата јазовичар, ама многумина на шега велат дека и припаѓа на расата „ушлар“. Навистина не интересира дали неговите сопственици Брајан и Кристина Флечер се обиделе да го научат да лета.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit