Куќите на познатите, дај ми ја, на ти ја! :)

7 август, 20110
kukipoznati

Додека повеќето од познатите личности се среќни или барем сакаат да парадираат пред папараците, кога станува збор за нивните домови каде тие живеат сакаат да ја задржат приватноста што е множно повеќе.

Па веројатно не постои подобар начин од тој да купиш дом на некоја друга позната личност. Еве неколку куќи кои преминаа од рацете на една кај друга славна личност.

1. Домот на Бен Стилер и Кристин Тејлор, сега го купи Џејсон Статхам.

 

2. Домот на бендот составен од браќата Џонас, го купи Оливија Вајлд.

 

3. Домот на Џон Ритер и неговите родители, сега е во сопственост на Џени Гарт и Питер Фачинели.

 

4. Актерот Џек Блек ја продаде куќата на басистот на Red Hot Chili Peppers, Мајкл Балзари.

 

5. Шарлиз Терон со поранешниот нејзин сопруг ја продадоа куќата на Рајан Марфи

 

6. Актерката Дајан Китон, својата прекрасна вила ја продаде повторно на Рајан Марфи, веројатно тој сака да инвестира во недвижнини.

 

7. Денис Франц својот дом го продаде на Лајонел Ричи, кој пак го купи за неговата ќерка, Никол.

 

8. Оваа голема куќа во која живееа Џесика Симсон и сопругот Ник, ја продадоа на Џастин Бефилд.

 

9. Кенди Спелинг и неговата фамилија ја продадоа огромната вила на Петра Еклстоун

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit