Lady Gaga дава милион долари на бездомниците од Њујорк

29 април, 20110
lady-gaga-for-vogue

Пејачката Lady Gaga сака да даде милион долари за сите оние млади луѓе кои живеат во Њујорк, а немаат кров над главата.

Њујорк е мој град и сакам да им помогнам на сите млади луѓе кои живеат тука да ја осетат вистинската убавина на овој град.

Таа сеуште не одлучила на која организација ќе ги даде парите, па затоа побарала помош од своите фанови на Facebook. Резултатите од гласањето, кое ќе го направат фановите, ќе биде обајвено на 9-ти мај на специјалниот концерт кој ќе се одржи во организација на “Robin Hood”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma