Лејди Гага, Џастин Бибер и Џорџ Клуни најголемите донатори меѓу познатите личности!:)

27 декември, 20110
ladygaga

Организацијата  DoSomething.org составила листа од најголемите донатори меѓу познатите личности. На прво место е Лејди Гага, која заслужено се бори за правата на хомосексуалците, заштита од сида и насилство помеѓу малдите, а започна и добротворна организација “Born This Way”.

На второ место, како најмлад на листата е 17 годишниот Џастин Бибер, благодарение на соработката со организацијата “Pencils of Promise” која изградила 41 училиште во Лаос, Никарагва и Гватемала. Третиот е Џорџ Клуни, кој се залага за правата на жртвите на актуелните политички превирања во Судан.

Меѓу првите 10 на листата се и сопружниците Вил и Џада Смит, Леонардо Ди Каприо, Мет Дејмон, Елен ДеГенерес, Бред Пит и Анџелина Џоли, Двајт Хауард и Деми Ловато.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber