Лејди Гага и со филмска кариера

28 јули, 20110
lady-gaga-gets-topless-in-a-new-photoshoot-2

Ексцентричната пејачка Лејди Гага веќе нема простор на музичката сцена за своите идеи, па реши да ги прошири границите. Таа ќе се проба и во актерството.

Најпрво ќе се посвети на албумот кој го спрема, а треба да излезе во септември. Потоа ќе почне со актерството. За изборот на нејзината прва улога ќе и помогне нејзината мајка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi