Лејди Гага сака да го научи јазикот на глувонемите

6 јуни, 20110
lady-gaga-bowdacious-01

Лејди Гага одлучи да го научи јазикот со знаци, како би можела да комуницира со своите фанови кои имаат оштетен слух.

Таа побарала помош од приватен учител, откако на Youtube видела обожаватели кои се со оштетен слух, а ги пеат нејзините песни.

Гага веќе се бореше за првата на геј популацијата во Америка и говореше за политички прашања, а сега сака да им помогне на глувонемите фанови.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma