Лејди Гага: Шер, ти ја поклонувам…

18 јули, 20110
v212185p0

Иако е позната по тоа дека авторските песни “љубоморно ги чува”, особено кога се наменети за неа, овој пат одлучила да ожнаправи отстапка и една од песните кои ги чува за себе ја адаптирала и “подарила” на Шер!

Како што јавуваат американските “MTV“, песната “The Greatest Thing”, која Лејди Гага јачувала за себе, ја преработила и и ја испратила на колешката Шер како” подарок за нејзиниот следен албум”.

Шер овој “подарок”, воодушевено го прифатила и и се забалгодарила на Гага преку Twitter.

“Оваа песна ќе биде А1 на мојот нов албум! Песната е прекрасна, Гага е ‘The greatest thing’”, објавила Шер.

Покрај тоа, Шер јавно изјавила желба да направи дует со Гага, кој знае, можеби тој ќе биде за песната “The greatest thing”.

Лејди Гага започнала кариера како автор на песни за други уметници, помегу останатите, има напишано песни и за “Pussycat Dolls” и Џенифер Лопез.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit