Лејди Гага стана манекенка

9 март, 20110
lady-gaga-31

На синоќешната ревија на модната куќа “Therry Mugler” во Париз, Лејди Гага беше една од манекенките кои ги носеа најновите модели на дизајнерот кој исто така е нејзин личен стилист.

На ревијата таа била многу возбудена, при што изјавила дека може да поврати, и тоа да се свати само позитивно, дека тоа би го направила од возбуда од преубавите модели.

На пистата таа може да се каже дека беше единствена меѓу манекенките кои уживаа во носењето на екстремно високите и неудобни потпетици.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma