Lenovo најави нов таблет и нов паметен телефон

9 август, 20110
lenovo

Во текот на третиот квартал оваа година Lenovo ќе ги претстави новите уреди од својата Le линија – паметен телефон и таблет.

Lenovo минатата година на кинескиот пазар го донесе Le Phone, а оваа година лансиран беше LePad.

Новите производи во продавниците ќе пристигнат во третиот квартал, но не е прецизиран конечниот датум, ниту дали тие ќе бидат достапни на пазарите надвор од Кина.

Производите од Le – линијата до сега се продаваа само во Кина, а од оваа компанија изјавија дека ќе излезат на глобалниот пазар тек кога ќе го освојат и ќе станат господари на домашниот.

Удел на оваа компанија на пазарот на таблетс во Кина изнесува 4,2%, пишува PC World.

Lenovo пред неколку дена го претстави и A60, 3,5 инчен паметен телефон на Android, уред со пониска цена (околу 150 долари), кој ќе биде достапен само во Кина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit