Лицето со 365 слоеви шминка

5 јули, 20110
365shminka

Во краткиот филм под името „Natural Beauty“ на режисерскиот пар од Холандија е прикажано како би изглдало лицето кога од него нема да ја извадите шминката која ја нанесувате во текот на една година.

Основната идеја за снимањето на овој филм е да се прикаже дека козметичките производи ја убиваат природната убавина.

На лицето на моделот било нанесено вкупно 228,40 мл шминка, односно седум туби течна пудра, две руменила, три сјаја за усни и две крем сенки за очи.

За време на деветчасовното снимање на филмот, на лицето на манекенката се нанесени 365 слоеви шминка, а конечниот резултат е неверојатен.

Погледнете!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/