Линѕи Лохан од денес во куќен притвор

27 мај, 20110
lindsay-lohan4

Проблематичната Линѕи Лохан самата се пријавила во затворот за да си ја одлежи казната но, со барање казната да ја помине во куќен притвор. Нејзиното барање е одобрено, па таа добила електронска нараквица која ќе ја носи на себе и така полицијата ќе има контрола над нејзиното движење.

Таа во следниве 35 дена ќе биде во нејзиниот дом, а освен оваа казна ќе треба да одработи и 480 часа во друштвено-корисна работа во мртовечница и здружение за жени.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma