Луис Енрике: Ветувам дека Рома ќе игра како Барселона

15 јуни, 20110
703cf__Luis_Enrique_967083103

Новиот тренер на Рома, Луис Енрике за следната сезона најавил убав и модерен фудбал кој ќе го презентира неговата екипа, додавајќи дека пример ќе им бидат Чави, Меси и Иниеста од Барселона.

“Имам намера во Италија да го воведам фудбалскиот стил на игра на Барселона. Откако сум во Рим се чувствувам одлично и сите се коретни кон мене. Навивачите ќе уживаат во нашите мечеви. Среќен сум и полн сум со емоции и едвај чекам да започнам нова авантура во животот со Рома.”  рекол Енрике.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber