Маица на Led Zeppelin продадена за рекордни 10.000 долари

13 мај, 20110
rock-led-zeppelin

Една од најскапите продадени маици е онаа од серијата концерти од Led Zeppelin одржани во 1979 година. Една од ретките маици кои биле печатени во ограничена количина е продадена за 10.000 долари. Со оваа маица фановите на рок бендот, можеле да влкезат зад сцената.

Маицата е купена од непознат обожувач на бендот кој е од Австралија, на аукцијата на која била понудена.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi