Мајкл Џексон и мртов заработува милиони…Моментално е најбогат мртовец

27 октомври, 20110
Michael_Jackson_0

Мајкл Џексон почина на 50-годишна возраст од предозирање со лекови, но Џеко и мртов заработува огромни суми на пари. Магазинот Forbes го прогласи за најбогат мртовец. Мајкл минатата година заработил околу 170.000.000 долари. Поради судскиот процес на д-р Мареј, на кого му се суди за убиство на Мајкл Џексон и постојаното спомнување на неговото име, но фактот дека тој е мртов, продажбата на неговите албуми и сувенири непрестано растат. Неодамна во негова чест се одржа и концерт во Велика Британија.
Кралот на поп музиката го прати Кралот на рокенролот, Елвис Присли. Иако тој почина во 1977 година, Присли сè уште е способен заработи 55.000.000 долари во една година. Златната девојка на Холивуд, Мерлин Монро, почина на 36 годишна возраст, но и понатаму заработува. Минатат година заработила 27.000.000 долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi