Малезија ја цензурираше Лејди Гага поради геј содржини во песна

18 март, 20110
lady_gaga_4

Сигурно многумина од вас би сакале Лејди Гага да биде цензурирана поради многу работи: нејзиниот екстентричен став, модните утки, нејзината музика итн. Но, шансите за цензурирање на  пејачката поради порака во нејзиниот најнов сингл (Born this way) за еднаквост, се остварија во Малезија. Радиодифузерите , кои мнозинството се муслимани во оваа земја, одбија да ја емитуваат песната и затоа ја едитираа, поради јавно охрабрување за прифаќање на хомосексуалците. Малезијците слушаат различни верзии на овој сингл, поради кои самите радио станици можат да бидат казнети со 16.000 долари поради изменување на песната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma