Малуда и Есиен за Снајдер

9 јуни, 20110
FC Internazionale Milano v Bologna FC - Serie A

Интересни вести пристигнуваат од “Стемфорд Бриџ”. Управата на Челзи сака да го ‘претрка’ Манчестер Јунајтед во борбата за Весли Снајдерм оа на колегите од Интер за одличниот Холанѓанец ќе понудат, не само пари, туки и Микаел Есиен и Флоран Малуда.

“На Масимо Морати му се допаѓаат двајцата фудбалери на Челзи, но за ваков исчекор ќе мора да разговара со Леонардо.” – пишува “Кориере дело Спорт”

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi