Математиката на ваша страна. Формула која ќе докаже дека имате убави нозе

24 јули, 20110
matematicka formula za dolgi noze

Лето е и градот врие од девојки кои носат фустанчиња и сукњички и ги покажуваат нозете. Сега и сами можат да пресметаат дали имаат убави нозе. Научниците создадоа формула која вклучува неколку параметри, а резултатот е оценка која ќе ви каже дали имате совршени нозе.

За холивудската ѕвезда Џенифер Анистон многумина би рекле дека има совршено тело, а научниците ги зеле за пример токму нејзините нозе бидејќи ги сметаат за совршени. Формулата за пресметка глси (Т/Ц) x (Ф + С) = И. Првиот дел од формулата (Т/Ц) е средна вредност на обемот на ногата од бедрото до листит, Ф ја означува колку кожата е мека и мазна, а С означува колку е сјајна.Според нивната пресметка резултатот за совршени нозе инесува 14,67 односно (1,63) x (5 + 4) = 14,67.

Истражувањето на Браун покажало дека 70 проценти од мажите сакаат пополни нозе како на пример нозете на Бјоинсе, а помалку им се допаѓаат суви и тенки нозе како на Викторија Бекам.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit