Мејк ап трендови за 2012

16 август, 20110
Cosmetic brush for applying the powder

Ви донесуваме преглед на каква шминка ќе се носи во текот на првите месеци од пролетта 2012 година. Ќе преовладуваат корални нијанси и “гол” изглед. Во текот на летото усните ќе бидат во силна боја, која ќе им даде искра забава. Ќе се вратат портокаловата и црвената.

Лице:
Во тренд ќе биде изгледот на влажно лице. Што повеќе сјај и светлина. Затоа треба да ставите на образите безбоен сјај или седефаста сенка на очните капаци. Се цени природноста. Овој изглед ќе се користи многу оваа зима и тоа е препорачливо за жени кои не сакаат многу да го истакнуваат своето лице со боја.

Очи и уста:
Усните ќе бидат во широк спектар на светли бои како зелена и портокалова па се до нијанси на розева, црвена или праска. Тоновите на усните треба да бидат природни. Козметичка компанија MAC ја презентираше својата колекција за новата сезона на цвеќе и топлина. Представува палета на петнаесет меки бои.

Во сенка, преставени се и шест нијанси бои кои се движат во распон од неутрална, црна и кафеава – па до сина, зелена и розова. Ова издание покажува шарена сезона за шминка на очите но и светли бои.

Ова се трендовите шминка за следната пролет и лето. Секој избран производ или боја се темели врз основа на бојата на кожата, очите и стилот што најмногу ви одговара.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit