Мекдоналдс во еден ден ќе вработи 50.000 луѓе

5 април, 20110
mcdonalds

Американскиот ланец на ресторани за брза храна “Мекдоналдс“ објавил дека на 19 април ќе отвори конкурс преку кој во еден ден ќе можат да се вработат 50.000 луѓе.

Конкурсот ќе важи за  14 илјади “Мекдоналдс“ ресторани во кои ќе се отворат 50.000 нови работни места, за полно или скратено работно време, објавила компанијата.

“Мекдоналдс“ вработува 1,7 милиони лица во 117 земји а во своето соопштение потсетува дека поголемиот број на денешните сопственици и управители на рестораните, своите приказни ги започнале токму со таква работа.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi