Мел Гибсон конечно се разведе! Сега ќе брка женски! :)

24 декември, 20110
mgr

Холивудскиот актер Мел Гибсон и официјално се разведе од својата сопруга Робин со кого беше 31 година во брак. Судијата во судот во Лос Анџеле ги потпишал документите со кои разводот е завршен, а Робин ќе си го врати своето моминско презиме. Останатите детали за разводот се уште не се познати за медиумите.

Гибсон (55) и Робин се венчаа во 1980 година во Австралија, а имаат седум заеднички деца.

Двојката се раздели во 2006 година, кога Гибсон беше уапсен за возење под десјтво на алкохол во Малибу. Робин поднесе абрање за развод во 2009 година, кога актерот јавно почна да се појавува со русинката Оксана Григориева, со која има две годишна ќерка. Минатата и оваа година Гибсон се бореше за старателство на ќерката со Оксана и привлече огромно медиумско внимание со тоа што прифати да и исплати на Оксана 750.000 долари и добија заедничко старатлество.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma