Мерлинка се враќа на големото платно

17 јануари, 20110
merlin monro

И покрај фактот дека поминати се 40 години од нејзината смрт, поранешната филмска ѕвезда Мерилин Монро, ќе се врати на големиот екран. Џејмс Салтер излезе со идејата дека со помош на модерната технологија и фотографија ќе ја оживее познатата дива Мерлин Монро. Наводно, тој веќе почнал да работи на реализација на својата идеја, што му овозможило работа од неколку милиони долари, па стекнал и можност да ги купи правата за користење Мерлиновото име. Права ги купил од Ана Стразберг, чиј сопруг, Ли, бил наставник по глума на Мерлинка. Точната цена на животот и делото на најголемата секс-бомба на сите времиња не е позната. Салтер инаку, ги има и правата за името Боб Марли.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi