Месото во Шутка било шверцувано и со изминат рок од седум години

11 мај, 20110
meat
Голем дел од расипаното месо, кое синоќа беше запленето во населбата Шуто Оризари било со рок на траење до 2004 година, што било наведено на надворешниот дел на кутиите.
Директорот на агенцијата за храна при Ветеринарната управа Дејан Рунтевски информира дека месото не било од Дрисла, туку истото било шверцувано најверојатно од Холандија и Полска.
Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma