Металика со нов албум на пролет

3 февруари, 20110
Metallica_Escape06_1024

По неколку години пауза американската хеви метал група Металика, на пролет ќе започне со снимање на нов албум. Последниве петанаесет години, за оваа група, стана одлика да прават долги паузи од издавањето на албумот, па до подготовките за следен. Така и нивниот последен студиски албум “Death Magnetic” излезе во 2008 година, а дури за на пролет го најавуваат следниот. Но, повеќе нема да биде така, изјавил тапанарот на групата, Ларс Улрих. Во последниве 15 години, секогаш кога се враќавме од некоја голема турнеја, велевме доста ни е од “Металика”. Но, сега има многу позитивни вибрации помеѓу членовите на групата. Сега едвај чекаме да се вратиме во студио, додал Ларс во својата изјава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi