Мира Виста – рај и слобода за нудистите

29 декември, 20110
Untitled-2

Мира Виста е прекрасна локација за совршен одмор за љубителите на нудизмот. Во Мира Виста, која се наоша во Мексико, нудистите може да се ослободат од стегите на општеството и да уживаат во својата слобода.

Нудизмот потекнува од античките грци, кои на Олимписките игри се натпреварувале сосема голи, а во Америка се практикува уште од времето на Бенџамин Френклин и Хенри Дејвид Туро, кои практикувале голи прошетки во природа.

Во Мира виста сите објекти, вклучувајќи го и базенот, рестораните, баровите и диско клубовите се наменети за нудисти. Па, ако уживате да се забавувате „како од мајка родени“ Мира Виста е вистискиот избор за вас!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber