Мишел Обама во серија за деца

10 јуни, 20110
Michelle_Obama

Американската прва дама Мишел Обама ќе се појави во телевизиската серија за деца под наслов “iCarly“, која инаку е омилено шоу на нејзините две ќерки, а со цел да ги промовира иницијативте за помош на воените семејства.

iCarly е избрана бидејчи таа нејзина главна хероина, Carly Shay, која инаку ја глуми Miranda Cosgrove, ќерка на американски полковник во воздухопловните сили. Првата дама ќе добие улога во епизодата кога таткото на  Carly нема да може да дојде на пролсвата на нејзиниот роденден. Епизодата ќе се снима наредната недела, а ќе се емитува на почетокот на 2012 година.

Мишел Обама и сопругата на американскиот потпретседател Џил Биден неодамна покренаа иницијатива наречена Joining Forces, за да го потикнат народот да помогне на војниците и нивните семејства.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi