Мислете на брчките пред да залегнат на вашето лице

24 август, 20110
brchki

Да ги сочувате трагите на кожата од вашата љубов кон сонцето-не благодарам треба да биде вашиот одговор. Ултрасофистицираните формули на врвните производи за заштита од УВ-зраците денеска се комбинираат со коктел од антиоксиданси, кои спречуваат појава на брчки.

Доколку можете испробајте ги следниве:

Пионер во тоа поле е Lancaster за таква заштита воведе нов комплекс на RPR, кој ефикасно го спречува нападот од штетните зраци.

Lancôme и неговиот Velours Antirides Sôleil, брзо се впива во кожата, совршено ги филтрира штетните зраци и го штити епидермисот од надворешните влијанија. Постојат и креми и гелови со различни заштитни фактори.

L’Oréal спреј Protection Avancée IP 30 од линијатаSolar Expertise содржи Active-Cell, кој потикнува одбрамбени процеси и природно обновување на кожата.

Маслото за сончање на Dior, Bronze SPF 8 е комбинација на активни состојки против стареење и Coleus, биостимулативна состојка која го поттикнува природното темнеење на кожата.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit