Мјузикл за животот на Сузан Бојл

18 јуни, 20110
Susan Boyle

Животот на шкотската пејачка Сузан Бојл која преку ноќ стана позната со нејзиното појавување во музичкото шоу “И јас имам талент” ќе биде прераскажан во мјузикл.

Сонував сон (I Dreamed a Dream) е насловот на мјузиклот по песната со која Сузан стана позната во целиот свет. Турнејата ќе започне на 23 март 2012 година со изведба во Кралскиот двор во Њукасл.

Никогаш не помислив дека мојата животна приказна ќе биде прераскажана во мјузикл, се надевам дека сите ќе уживаат, изјавила пејачката.

Глумицата Елејн Смит ќе ја глуми Сузан Бојл во најавениот мјузикл.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/