Монструми во мода! Пољак колел по Англија!! 6 лица најдени заклани на островот Џерси!

15 август, 20110
1560782

Маж на возраст од 30-тина години бил уапсен во неделата на британскиот остров Џерси под сомнение дека избодел со нож шест лица, вклучувајќи и две деца.
Убиствата се случиле во стан, и сите убиени се членови на семејството на уапсениот, објави британската полиција.
Полицијата соопштила дека на местото на настанот пронашла пет мртви тела, а додека шестата жртва починала во болница во Џерси.
Меѓу жртвите биле и двајца мажи и две жени. Соседите кои живеат во близина на станот каде што се случило убиството изјавиле дека некои од жртвите се со полско потекло. Истрага за убиствата е во тек, соопштила полицијата.
Островот на Џерси е под британска надлежност, и се наоѓа на околу 20 километри од западниот брег на Нормандија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit