Му се работело на човеков! Во пензија на 96 години! :)

11 ноември, 20110
23

Лондон – најстариот продавач во Британија, Сид Прајор се пензионирал на 96 години.

Работниот век овој човек го започнал на 14 години и од тогаш до сега ниту еден ден не бил невработен.

Сид тврди дека напорната работа е рецепт за среќа и долговечност. Конечно тој решил дека време е за одмор, а пензионерските денови сака да ги помине со пријателите.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş