На продажба погребниот автомобил на Џон Кенеди!

20 декември, 20110
127076

Аукциската куќа која е специјализирана за колекционерски примероци на автомобили ќе го стави на продажба погребниот автомобил во кое се пренесуваше телото на Џон Кенеди од болницата во Далас до претседателскиот авион.

Во соопштението од „Барет Џексон“ од Скотсдејл, Аризона, навела дека аукцијата за погребниот автомобил марка кадилак од 1964 година ќе започне на 21 јануари.

Инаку, поребното претпријатие „О ‘Нил“ го користеше овој автомобил за да го пренесе бронзениот ковчег од болницата каде почина Кенеди на 22 ноември 1963 година до претседателскиот авион.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma