Најдобро облечените на Канскиот филмски фестивал

16 мај, 20110
64th Annual Cannes Film Festival - "Midnight In Paris" Premiere

Се одржа 64-от Кански филмски фестивал на кој присуствуваа огормен број на личности од шоубизнисот. Како и секоја година така и оваа очите на модните критичари беа вперени во стајлингот на големите ѕвезди. Како најдобри облечени во Кан оваа година се:

Uma Thurman
Aishwarya Rai Bachchan
Alexa Chung
Angelina Jolie
Diane Kruger
Emily Browning
Jane Fonda
Karolina Kurkova
Rachel Mcadams
Salma Hayek

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma