Најголем тостер направен од тостови

16 мај, 20110
naslovnatoster

Тостерот е инсталација уметничко дело од FA+Art, и соработка на студиата Falk & Gustavo Aguerre. Димензиите на ова дело изнесуваат 5 x 4.5 метри, а тостерот е направен од 2500 парчиња тост лепчиња. Тостерот претставува, дигитализирана слика од самиот уред, а секое парче леб претставува пиксел.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/