Најголемата колекција на Супер Марио играчки

27 декември, 20110
super mario

Мицигу Кикаи од Јапонија е вистински страстен љубител на Супер Марио, а неговата пасија му донесе и место во Гинисовата книга на рекорди.

25 – годишниот Кикаи стана гинисов рекордер благодарение на својата колекција на Супер Марио предмети, која содржи неверојатни 5400 различни модели.

Кикаи е роден истата година кога Нинтендо ја промовираа својата прва супер Марио игра, па неговите родители му купиле чинија со ликот на Супер Марио, за која Кикаи вели дека е неговиот прв колекционерски предмет.

Кикаи вели дека Супер Марио е негова страст и дека планира да продолжи да собира Супер Марио колекционерски предмети се до крајот на животот, или пак се дур не успее да ги собере сите. Со среќа!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber