Најголемата скулптура направена од балони

31 декември, 20110
Untitled-1

Се сеќавате кој беше мајстор за правење на фигури од балони? Да, секако, станува збор за Џон Касиди и неговиот најнов подвиг кој му донесе уште еден рекорд во Гинисовата книга на рекорди.

Џон Кесиди успеа да ја направи најголемата скулптура од балони на светот. Станува збор за авион, кој Касиди го направил од неверојатни 434 балони.

Авионот мери 375 сантиметри во должина и 490 сантиметри во ширина, а самиот креатор може слободно да влезе во кабината и да си замислува дека го вози. Касиди вели дека планира уште неколку подвизи со балони кои ќе му донесат нови гинисови рекорди.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris