Најголемата сладолед торта

13 мај, 20110
Најголемата сладолед торта

Вчера, канадската компанија Dairy Queen постави нов светски рекорд со тоа што ја направи најголемата сладолед-торта во Yonge и Dundas Square, Торонто. Биле потребни 100 луѓе, а повеќе од една година да се испланира целиот настан, но по 30 години работа и направени преку 52 милиони сладолед торти, ова било вистински начин да се прослави годишнината, според  Denise Hutton, потпретседател на маркетинг секторот во  Dairy Queen. Десетици готвачи работеа за да го победат поранешниот рекорд, кој бил поставен во Кина во 2006 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/