Најголемата статуа на Исус Христос во Перу

30 јуни, 20110
peruanci-su-dobili-najveci-kip-isusa-visok-je-cak-37-metara-504x335-423616

Стотици перуанци се собраа на поставувањето на најголемата статуа на Исус Христос во светот. Статуата е висока 37 метри.

Најпознатата досегашна статуа од Исус, беше онаа во Рио де Жанеиро, која има седум метри помалку. Статуата е изградена во Бразил, а во Перу е донесена на делови. Статуата беше поставена со прослава, огномет и овации, ги одушеви верниците кои се молеа да на земјата да и донесе мир и благосостојба.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit