Најголемиот јаворов лист на светот! Празник за очи за сите Канаѓани!!! :)))

4 ноември, 20110
ginis

Канада оваа година ќе го прослави денот на Гинисовата книга на рекорди со натпревар во пронаоѓање на најголемиот јаворов лист на светот.

Учесниците ќе се обидат да го соборат рекордот кој семејството Танвар од Ричмонд го постави минатата година. Верувале или не, тие успеаа да пронајдат јаворов лист широк неверојатни 50,8 сантиметри.

Јаворовиот лист на семејството Танвар е гордост за сите канаѓани, бидејќи токму листот од јавор е нивниот национален симбол и се наоѓа на нивното знаме.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş