Најголемиот меур од сапуница

8 август, 20110
Special Editions

Најголемиот лебдечки меур од сапуница го направил американецот Џером Вотс во Линколн Центарот во САД, на 21 февруари 2009 година. Меурот имал волумен од 13,67 m³ и е направен со помош на две стапчиња поврзани со коноп на врвовите.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit