Најголемиот нос на светот

20 јули, 20111
1284803615_mehmet-ozyurek

Според Гинисовата книга на рекорди, турчинот Мехмет Озирек го има најголемиот нос на светот. Неговиот нос, верувале или не, е долг цели 8,8 сантиметри.

Озирек најпрво се пријавил на на годишниот натпревар за најдолг нос кој се организира во Турција. Откако победил на овој натпревар, тој својот нос го пријавил и во Гинисовата книга на рекорди, а во октомври 2005 година и официјално бил регистриран како рекордер.

Озирек, кој е роден во 1949 година, во моментот живее во Артвин, Турција. Тој има и сопствена Facebook страница за своите фанови.

One comment

  • Unknown

    23 јули, 2011 at 18:48

    Pinokio xD

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit