Најголемите грешки во пластичната хирургија

20 август, 20110

Пластичните операции се измислени да ги разубават луѓето, односно да ги корегираат нивните недостатоци. Како и во секоја професија, и пластичните хирурзи знаат да направат грешки, па наместо да ги разубават, целосно ги деформирале своите клиенти. Ви ги претставуваме најголемите грешки во пластичната хирургија, луѓе кои дефинитивно треба да си ги бараат парите назад зашто наместо да бидат поубави, изгледаат како чудовишта излезени од хорор филм (иако, да бидеме фер, дел од нив најверојатно сакале да изгледаат така).
1. Ханг Миоку


2. Џослин Вилденстејн


3.  Мајкл Џексон


4.  Пит Бурнс


5. Денис Авнер (човекот – мачка)


6. Ерик Спрејг (човекот – гуштер)


7. Донатела Версаче


8. Џеки Сталоне


9. Аманда Лепоре


10. Михаела Романини

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi