Најголемите и најлудите скокови

28 јуни, 20110
Најголемите и најлудите скокови

Знаете ли кој е најголемиот, најбрзиот и најлудиот скок во историјата? Иако сите рекорди веќе 50 години ги држи американецот Џозеф Китингер, но тоа не значи дека другите скокачи и акробати се обесхрабрени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/