Најлошата приказна од 2011 година – Фукушима забранетиот град

29 декември, 20110
9

Градот Фукушима и околните места прогласени се за забранети градови и наредена е евакуација. Многу жители несакале да се иселат од своите домови и живееле во ризик од радијацијата, по катастрофата која се случи во нуклеарната централа, како последица од земјотресот и цунамито.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber