Најлуксузниот приватен остров во светот!

10 ноември, 20110
10

Овој рај среде океанот е приватна сопственост на светски познатиот илузионист Дејвид Коперфилд. Мини архипелагот се состои од вкупно 4 острови, од кои Муша Кеј е најголемиот а останатите 3 служат како буфер зона кои ќе обезбедат максимална дискреција за сопственикот и неговите гости.

Колку ли безобразно богат треба да си за да можеш да си купиш остров? Тешко дека ќе успееме да одговориме на ова прашање. Ни останува само да мечтаеме дека еден ден ќе го видиме ова егзотично парче земја во океанот за што ќе ни бидат потребни 325 000 $ седмично.

А сега наследете се на галеријата подолу, и колку да е модерна зелената боја, не позеленувајте од завист 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş