Најмалата камп приколка на светот

30 мај, 20110
najmanja-prikolica-1

Можеби е најмала приколка на светот, но во оваа мобилна куќа чија должина е помала од два метри, собира кревет, телевизор со дијагонала од 19 инча, дел каде може да се свари чај, па дури и полица со книги.

Најмалата мобилна куќа е претставена минатиот месец и наречена е „QTvan“. Изумителот на оваа приколка која може да се влече со скутер е Јаник Ред.

Дополнителни опции за приколката вклучуваат соларен покрив, широки странични ретровизори, сателитска телевизија, конзола за игри и боја на приколката по избор. Цената на најмалата камп приколка во светот изнесува 5500 фунти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma