Најмалата крава на светот

12 ноември, 20110
ginis

11 години старата Свалоу од Јоркшир именувана е за најмалата крава на светот, која е висока само 84 сантиметри. Малата крава позира покрај Фреди бикот за нејзиното лансирање во Гинисовата Светска Книга на Рекорди 2011.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi