Најмалиот коњ на светот го прослави својот прв роденден

28 март, 20110
60317422

Од гостувањето кај Опра, па турнејата низ САД, Ајнаштајн ги освои срцата и смпатиите на многу луѓе кои дојдоа да го видат. Висок само пола метар, Ајнштајн доби големо  медиумско внимание кога се роди во март минатата година. Тој се дружи со кучиња, бидејќи постои опасност од големите коњи да биде прегазен. Тој е голем љубител и на деца кои постојано доаѓаат да го видат.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi