Најмалку 21 лицe загина во напад со автомобил-бомба во Ирак

5 мај, 20110
907416cd89c1c0cd9e1f0f0fcab52854
Најмалку 21 лицe загина во напад со автомобил-бомба пред полициската станица во ирачкиот град Хила, јави АФП, пренесе Нетпрес.
При нападот се повредени 75 полицајци, а 30 од настраданите се во тешка состојба.
Информациите за жртвите се на болницата во Хила.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/