Најодвратната храна на светот

4 јули, 20110
jajca stari

1.Century eggs, Кина

Не се стари толку многу како што звучи во нивното име, но нивниот вкус е таков.

2. Tamilok, Филипините

Ова се еден вид на црви кои се потопени во оцет, лимон и сол.

3. Fermented chips, Индонезија

Кога ќе знаете што се се става во неа… никогаш нема да пробате. Но, тоа што овој чипс е похован е добрата околност. Инаку е направен од животински остатоци и ферментирана соја.

4. Dog meat and offal, Јужна Кореа

Овој специјалитет е направен од кучешко месо и внатрешни органи.

5. Fried tarantula, Камбоџа

Вкусни пајаци, спремни за закуска.

6. Stir-fried cicadas, Тајланд

Ова храна која се продава на уличните пазари, а спремена во препжено масло. Инсектите имаат одвартен вкус.

7. Fried frog, Филипините

Популарен деликатес, жаба која е пржена и сервирана во цела форма.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/