Најскапата пица на светот

28 мај, 20110
The-most-expensive-pizza-001

Сопственикот на пицеријата Nino’s Bellissima Pizza, која се наоѓа во ЊуЈорк дали ви се верува ли дека овде луѓето плаќаат илјадници долари само за да јадат пица.

Селамаз Нино дошол до идеа да ја направи најскапата пица во светот. Во 2007 година тој поминал една година во истражување што состојки кое можел да ги користи за оваа намена. На крајот, тој го нашол вистинскиот рецепт кој содржи 4 видови на кавијар,  опашка од јастог , лосос и Васаби.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma